Zostałam Promotorem Karmienia Piersią

17 listopada, 2022

Ostatnio uzyskałam tytuł PROMOTORA KARMIENIA PIERSIĄ.

Od dawna było to na liście moich marzeń, które w końcu udało się spełnić!

Kim właściwie jest Promotor Karmienia Piersią (PKP)?

Jest to osoba, która udziela niemedycznego wsparcia w laktacji.

Promotor może ocenić przebieg i technikę karmienia, przedstawić zasady postępowania w zależności od sytuacji, tj. nawał, odciąganie mleka, karmienie wcześniaka czy bliźniąt, odstawienie od piersi. Nakieruje też mamę, gdzie szukać pomocy w razie różnych problemów.

Promotor może również przygotować kobietę w ciąży do karmienia piersią – przekazać wszystkie niezbędne informacje oraz podzielić się własnym doświadczeniem.

Do zadań Promotora Karmienia Piersią należy też edukacja społeczeństwa, promowanie, obalanie mitów, przedstawianie korzyści wynikających z podawania mleka kobiecego.

Dlaczego zostałam Promotorem Karmienia Piersią?

98% ciężarnych deklaruje chęć karmienia piersią. Niestety, część z nich poddaje się w pierwszych dobach po porodzie. Duży odsetek mam kończy karmienie w pierwszych tygodniach, a po pół roku jedynie 42% kobiet kontynuuje ten sposób żywienia dziecka. Wynika to z braku odpowiedniego wsparcia oraz wiedzy w temacie karmienia piersią.

Znając korzyści wynikające z karmienia piersią, zarówno dla dziecka jak i dla mamy oraz wiedząc jak dużo kobiet przestaje karmić jedynie przez brak odpowiedniego wsparcia, nie mogłam „przejść” obok tego tematu obojętnie. Wspieram mamy podczas ciąży i po porodzie od strony dietetycznej. Teraz mogę połączyć to ze wsparciem laktacyjnym.

Chciałabym, aby każda mama otrzymała odpowiednie wsparcie i narzędzia, dzięki którym będzie potrafiła poradzić sobie w trudnych sytuacjach związanych z karmieniem piersią. Chciałabym, aby droga mleczna każdej mamy była prosta i przyjemna, pełna miłości, ciepła i wsparcia.

Niedawno zakończyłam swoją kilkuletnią drogę mleczną. Teraz nadszedł czas, abym pomogła innym kobietom na tym etapie ich życia.

Dlatego, jeśli spodziewasz się dziecka lub maluszek jest już na świecie, a czujesz, że potrzebujesz wsparcia w laktacji, napisz do mnie.

Karmienie ma znaczenie!


Designed and programmed by: